Безпечне перебування в готелях Premier. Детальніше
hidden

Визначні місця Полтави

Ми рекомендуємо відвідати визначні місця, що знаходяться поруч з готелем

1. Пам’ятник М.В. Гоголю, алея скульптур героїв творів Гоголя
Пам’ятник М.В. Гоголю було встановлено в 1934. Бронзова скульптура висостою3,5 метри встановлена на високому постаменті та є центром експозиції алеї скульптур героїв творів Гоголя, яка складається з 8 фігур: «Вакула», «Солоха-відьма», «Викрадення місяця», «Ніс», «Тарас Бульба», «Панночка», «Сорочинський ярмарок», «М.В. Гоголь».

2. Театр імені М.В. Гоголя, памятник Марусі Чурай
Театр в Полтаві було створено ще у 1818 році. Його першим директором був класик нової української літератури І.П. Котляревський. Поруч з театром знаходиться памятник Марусі Чурай – української народної поетеси, співачки та композитора, якій приписують авторство пісень «Ой не ходи Грицю», «Засвіт встали козаченьки».

3. Вул. Соборності, монумент Слави, Корпусний парк
Вулиця Соборності (первісна назва Успенська) – одна з найстаріших вулиць міста, яка була закладена ще в XVIII ст., Забудована за принципом лінійно-осьової перспективи. Головним композиційним акцентом став ансамбль Круглої площі.
У центрі Полтави знаходиться Корпусний парк, в якому у 1811 році було відкрито монумент Слави– символ перемоги військ Петра І . Дворівневий п’єдестал пам’ятника тримає підняту жерлом до неба гармату, увінчану бронзовим із позолотою орлом з блискавками у кігтях і лавровим вінком у дзьобі, що обернений у бік поля Полтавської битви.

4. Архітектурний ансамбль Круглої площі
Одним із найбільш привабливих туристично-екскурсійних об’єктів міста є архітектурний ансамбль полтавської Круглої площі, який складається із восьми будівель початку XIX ст. Його виключною особливістю є те, що проекти «взірцевих» будівель губернських міст, розроблені професором А.Захаровим, зібрані разом тільки в Полтаві, відтворюючи унікальний – єдиний у країнах колишнього СНД, композиційно завершений архітектурний ансамбль епохи губернського класицизму.

5. Краєзнавчий музей
вул.Конституції,2
Тел. +380(5322)7-72-34
Час роботи: 9.00-17.00
Вихідний: середа
Один із найстаріших музеїв України, заснований у 1891 році, знаходиться в приміщенні колишнього губернського земства, збудованому протягом 1903-1908 років за проектом В. Кричевського. Будівля в стилі українського модерну має традиційну орнаментацію в оформленні фасаду і внесена до Списку визначних пам’яток архітектури національного значення.

6. Пам’ятник на місці відпочинку Петра І
27 червня 1849 року городяни побачили новий памятник, споруджений на честь 140-річчя Полтавської битви. Його автором став петербурзький професор архітектури О.Брюллов - автор проектів Двірцевої площі в Петербурзі та Пулковської обсерваторії. Пам’ятник знаходиться на місці будинку, де «у трьох кімнатах з кухнею та банею» вже наступного дня після Полтавської битви відпочивав Петро І. На монументі – горельєфне зображення лева, що відпочиває – символ могутності та спокою, та напис: «здесь Петр І покоился после трудов своих».

7. Музей-садиба ім. І.П.Котляревського
вул. Соборний Майдан,15
Тел. +38 (05322) 7 20 73
Час роботи: 10-18
Вихідний: понеділок
У 1969 році, оголошеному за рішенням ЮНЕСКО роком І.П.Котляревського, з нагоди 200-річного ювілею поета за допомогою акварельного ескізу Т.Г. Шевченка було відновлено меморіальний комплекс-садибу І.П. Котляревського. Будинок поета – типове українське помешкання XVIII - поч. XIX ст., було внесено до Державного  реєстру нерухомих визначних місць України.

8. Свято-Успенський собор
Соборна площа, 1
У 1784 році було прийнято рішення про будівництво у Полтаві першого кам’яного собору. Його будівництво зайняло 20 років, в 1787 храм було перебудовано. З того часу збереглася лише дзвіниця, освячена в 1787 році.

9. Біла Альтанка, памятний знак полтавській галушці, меморіальний знак на честь заснування міста
На місці Подільського бастіону полтавської фортеці у 1909 році було споруджено символ Полтави – Білу Альтанку. Під час німецької окупації альтанка булла зруйнована. А в 1954 році на цьому місці було відкрито «Ротонду дружби народів», збудовану за проектом архітектора Вайнгорта. З місця, на якому вона встановлена,  відкривається чудовий вид на околиці Полтави та Хретовоздвиженський монастир.
Пам'ятний знак полтавській галушці розміщений у затишному і мальовничому закутку в історичній частині Полтави — на Соборному майдані. Урочисте увічнення у камені традиційної української народної страви — галушки, відбулося в Полтаві 1 квітня 2006 року й присвячувалося дню народження українсько-російського класика Миколи Гоголя, який у своїх творах прославив галушку на весь світ. Також тут розміщений меморіальний знак на честь заснування міста – камінь з висіченими на ньому словами із Іпатіївського літопису.

hidden